SLOVENSKO - RUSKÁ ZŠ

SLOVENSKO - RUSKÁ

Založiť školu nie je úplne jednoduché. Chce to veľkú dávku trpezlivosti. Táto škola je maličkou, rodinnou neziskovou organizáciou, vkladáme do nej náš vlastný čas, vlastné zdroje a podobne.

Zároveň chceme postupne vytvoriť systém sociálnych podpôr, aby aj ľudia, ktorí by si to nemohli dovoliť, mohli svoje dieťa v prípade záujmu prihlásiť k nám. Škola by mala fungovať v rámci spoločenstva, ktoré môže rozhodnúť, že niekto dostane štipendium alebo zľavu.

Veľa ľudí mi hovorí, že Slováci a Rusi majú spoločnú srdečnosť. To môžem potvrdiť a dúfam, že srdečnosť bude jedným z tých hlavných spojovacích bodov aj v našej škole. Srdečnosť je prejavením otvorenej, nezaujatej a dobromyseľnej komunikácie. Dobrosrdečný človek pristupuje k iným ľuďom s úmyslom, čo dobré by sme boli spoločne vymyslieť alebo urobiť.

Výhody štúdia na SLOVENSKO - RUSKEJ ZŠ

Náš absolvent by mal tak vedieť rozprávať po slovensky, že Slovák nerozozná, že nehovorí so Slovákom.
Mal by vedieť tak po rusky, že Rus nerozozná, že nehovorí s Rusom. A k tomu vynikajúca angličtina.

Spoločenstvo školy je mezdinárodné. Národnosti našich žiakov a rodičov sú rôzne:

Podporte Slovensko - Ruskú základnú školu

Naša škola z dlhodobého hľadiska bude potrebovať vyriešiť kúpu vlastnej nehnuteľnosti zaručujúcej možnosť pokojného dlhodobého rozvoja. S touto víziou naša škola otvorila v spolupráci so Slovenskou sporiteľňou trezorovú schránku, do ktorej budú do budúcnosti ukladané drobné investičné zlaté tehličky/pliešky, ktoré budú ochranou pred infláciou a umožnia po mnohých rokoch raz v budúcnosti kúpiť tú tak potrebnú nehnuteľnosť.

Chcem prispieť