FAQ - často kladené otázky

Termín zápisu žiakov DO 1. TRIEDY V ŠKOLSKOM ROKU 2021 / 2022 je vypísaný na

stredu 7. apríla 2021 v čase od 8:30 do 16:30 hod.

Link na stiahnutie prihlášky:

Pripomíname, že na preukázanie/vyplnenie formulára prihlášky si rodičia prinesú osobné doklady a rodný list dieťaťa, prípadne ďalšie doklady, týkajúce sa zdravotného stavu dieťaťa, školskej zrelosti a podobne.

S ohľadom na vysoký záujem a obmedzený počet miest, odporúčame váženým rodičom predložiť prihlášku čo najskôr, keďže miesta budú napĺňané najmä podľa časového poradia prihlásenia.

Jednorázové zápisné je 250,- €.

Akékoľvek podrobnejšie informácie radi poskytneme na našich kontaktných číslach a e-mailovej adrese jozef@baca.sk.

Podmienkou prijatia na našu školu NIE JE ovládanie ruského jazyka.

Prijatie nových prváčikov je založené predovšetkým na nasledujúcich troch bodoch:

1. dieťa musí spĺňať zákonom určené podmienky pre zápis do 1. ročníka ZŠ - t. j. najmä vek (6 rokov),
  2. dieťa musí primerane ovládať slovenský ALEBO ruský jazyk,
  3. rodičia a dieťa absolvujú pohovor s pedagogickou komisiou školy s kladným výsledkom.

___________________________,,,,,_______________________

Для поступления в школу НЕТ НЕОБХОДИМОСТИ владения русским языком.

Основными пожеланиями для приёма в билингвальную школу новых учеников, является следующее:

1. ребенок должен соответствовать условиям, предусмотренным законом для зачисления в 1-й класс начальной школы: прежде всего возраст ребёнка (6 лет),
  2. адекватное владение словацким ИЛИ русским языками,
  3. родители и ребенок должны пройти собеседование с педагогической комиссией школы с положительным результатом.

Podmienkou prijatia na našu školu NIE JE ovládanie slovenkého jazyka.

2. dieťa musí primerane ovládať slovenský ALEBO ruský jazyk,

____,,,,,,_____________________________________________

Для поступления в школу НЕТ НЕОБХОДИМОСТИ владения словацким языком.

2. адекватное владение словацким ИЛИ русским языками,

Školné je 210 € mesačne počas kalendárneho roka.

Žiak sa po vyučovaní zúčastňuje na aktivitách ("Družina", "Činnosť predĺženého dňa"), ktoré predstavuje o. i. písanie domácich úloh. Tieto aktivity stoja 55,- € mesačne. Pri 5.-9. ročníku je táto suma súčasťou školného.

Účasť na "Družine" je s ohľadom na náročnosť bilingválneho výchovno-vzdelávacieho programu povinná.

Pri súčasnom vzdelávaní dvoch a viac súrodencov je školné pre mladších znížené o 25%.

Vyššie uvedené je s ohľadom na kapacitné možnosti uplatniteľné pre prvých osem zapísaných žiakov v triede.

_________________________________________________________

Оплата за обучение 210 € в календарный месяц.

Внеклассные занятия - "Продленка" - цена 55,- € в месяц. У 5 до 9 классов эта сумма входит в оплату за обучение.

Участие в «Продленке» обязательно из-за сложности двуязычной программы обучения.

При одновременном обучении двух или более братьев и сестер, плата за обучение для младших составляет на 25% ниже.

Вышеупомянутое относится, из-за ограниченной емкость, к первым восьми зачисленным ученикам в классе.

V zmysle zákona je výber školy pre žiaka voľbou rodičov.

Rodičia k tomu potrebujú osobné doklady a rodný list dieťaťa, prípadne ďalšie doklady, týkajúce sa zdravotného stavu dieťaťa, školskej zrelosti a podobne.

Formulár prihlášky: https://www.baca.sk/subor/slovensko-rusk-z-zpis-iaka-prihlka-s-dotaznkom/

Akékoľvek podrobnejšie informácie radi poskytneme na kontaktnom tel. čísle 0907-711 117 alebo na e-mailovej adrese jozef@baca.sk.

Tu je link na formulár v slovenčine a ruštine: / Здесь ссылка на форму для зачисления в школу на словацком и русском языках:

B. Ostražický:   „Naša škola“  (2018)

1. Prečo je svetlo

a prečo je tma?