Deň slovanského písomníctva - svätí Cyril a Metod

Deň slovanského písomníctva - svätí Cyril a Metod

Pri príležitosti významného sviatku svätých Cyrila a Metoda, na Deň slovanského písomníctva, sa v našej škole udiala veľmi významná udalosť. Sviatok sme si pripomenuli spoločným vyučovaním so žiakmi ruskej školy pri veľvyslanectve Ruskej federácie. S ohľadom na jedinečnosť našej slovensko-ruskej školy, máme tú česť a schopnosť byť jedinou základnou školou na Slovensku, ktorá nemá problém absolvovať spoločné vyučovanie v ruskom jazyku.

Keďže Hlaholika nebola len písmom, ale aj číselnou sústavou, prebehlo spoločné vyučovanie nielen ruského jazyka a literatúry, ale aj matematiky. Veľká vďaka patrí všetkým zapojeným – učiteľkám našej školy, pani riaditeľke Konovalovej zo školy na veľvyslanectve a jej kolegyniam, pani Dronskej z Ruského centra vedy akultúry v Bratislave a zapojeným publicistom a umelcom, pánom Šimonovičovi, Hradskému a Achsovi. Touto udalosťou sme po prvých dvoch predchádzajúcich krokoch – vzájomných návštevách a spoločnom projektovom vyučovaní a umeleckým vystúpeniach, postúpili na najvyššiu úroveň – na úroveň zmiešaného spoločného výchovno-vzdelávacieho procesu. Srdečná vďaka všetkým i uznanie všetkým zapojeným!

Zdielať:

Aj vy chcete, aby sa vaše deti naučili po rusky, slovensky a anglicky?

Fotogaléria Kontakt