Milá návšteva z Chanty-Mansijska

Milá návšteva z Chanty-Mansijska
Dňa 4. októbra 2018 našu školu navštívila vzácna delegácia Chantyjsko-mansijského autonómneho okruhu – Jugry. Predstaviteľka tamojšieho Úradu zahraničných stykov pani Oľga Ustinovová nám porozprávala o jedinečných prírodných krásach ich kraja a o živote v mestách Chanty-Mansijsk a Surgut. Zároveň nám odovzdala zaujímavé dary: knihy ruských klasikov, portréty ruských vedcov, básnikov, spisovateľov a skladateľov, ako aj názorné učebné pomôcky na hodiny ruského jazyka a literatúry. Naši žiaci pripravili pre vzácnu hosťku z Ruska zaujímavý program: rozprávali o Bratislave a Slovensku, zaspievali hymnu školy a pozvali ju na posedenie pri čaji zo samovaru. Toto stretnutie malo priame pokračovanie v uskutočnení video-telemosta medzi našou školou a Školou č. 7 v Chanty-Manskijsku, počas ktorého si žiaci navzájom porozprávali o svojich mestách a o svojich školách, v ktorých sa učia.
Zdielať:

Aj vy chcete, aby sa vaše deti naučili po rusky, slovensky a anglicky?

Fotogaléria Kontakt