Moskovská škola DANKO na návšteve v SLOVENSKO-RUSKEJ základnej škole / ВСТРЕЧА С ПРЕДСТАВИТЕЛЕМ МОСКОВСКОЙ ШКОЛЫ им. ДАНКО В СЛОВАЦКО-РУССКОЙ НАЧАЛЬНОЙ ШКОЛЕ

Dňa 24. septembra 2019 našu školu navštívila M. V. Černychová, doktorka pedagogických vied, dlhoročná riaditeľka moskovskej súkromnej školy Danko.

Moskovská škola si za svoj symbol vybrala Danka - Gorkého literárneho hrdinu, obetujúceho svoje srdce a život pre svojich ľudí.

Počas skutočne dlhej a bohatej diskusie sme si vymenili skúsenosti z našej práce a prebrali možnosti spolupráce našich dvoch škôl. Rozhovory sa uskutočnili vo veľmi milej atmosfére a preukázali, že hoci ide o rôzne štáty a rôzne mestá, obidve súkromné školy sa  stretávajú a riešia veľmi podobné dennodenné problémy.

___

24 сентября 2019 года нашу школу посетила М. В. Черных, доктор педагогических наук, которая на протяжении многих лет является директором московской частной школы им. Данко.

Московская школа выбрала своим символом Данко, литературного персонажа произведения писателя Максима Горького «Сердце Данко», который  жертвуя своим сердцем и жизнью ради своего народа, выводит его из тьмы безграмотности на свет Знания.

Во время  долгой и насыщенной дискуссии мы обменялись опытом работы нашей  школы и рассмотрели возможности сотрудничества между нашими двумя школами. Беседа проходила в приятной, дружественной атмосфере и показала, что, хотя мы из разных городов и разных государств, тем неменее  две частные школы сталкиваются и решают очень похожие повседневные проблемы.