Nie je nutné ovládanie ruského jazyka pred nástupom do školy / Для поступления в школу нет необходимости владения русским языком

Vážení rodičia budúcich prvákov, vážení priatelia slovensko-ruskej základnej školy, s ohľadom na pribúdajúce otázky na podmienky prijatia dieťaťa do našej školy, dovoľujem si v stručnosti uviesť, že podmienkou prijatia na našu školu NIE JE ovládanie ruského jazyka.

Prijatie nových prváčikov bude založené predovšetkým na nasledujúcich troch bodoch:

1. dieťa musí spĺňať zákonom určené podmienky pre zápis do 1. ročníka ZŠ - t. j. najmä vek
  2. dieťa musí primerane ovládať slovenský ALEBO ruský jazyk
  3. rodičia a dieťa absolvujú pohovor s pedagogickou komisiou školy s kladným výsledkom.Aj keď je do zápisu ešte dostatok času, výhodu budú mať tí, ktorí už sú zapísaní v predbežnom poradovníku záujemcov a s ktorými sme už mali česť sa osobne stretnúť

S pozdravom a želaním všetkého najlepšieho

Jozef Bača

Súkromná základná škola s vyučovacím jazykom slovenským a ruským

www.ruskaskola.sk

___

Уважаемые родители будущих первоклассников, дорогие друзья словацко-русской начальной школы, в связи с поступающими вопросами об условиях приема ребенка в нашу школу, хочу пояснить, что владение русским языком НЕ является условием принятия в школу вашего ребёнка.

Основными пожеланиями для приёма в билингвальную школу новых учеников, является следующее:

1. ребенок должен соответствовать условиям, предусмотренным законом для зачисления в 1-й класс начальной школы: возраст ребёнка,
  2. адекватное владение словацким ИЛИ русским языками,
  3. родители и ребенок должны пройти собеседование с педагогической комиссией школы с положительным результатом.

С наилучшими пожеланиями

Йозеф Бача