Primátor mesta Malojaroslavec v našej škole

Naša škola bola poctená ďalšou vzácnou návštevou. Navštívila nás delegácia mesta Malojaroslavec a jeho Múzea 1812-teho roka.

Práve v októbri 1812 sa v Malojaroslavci uskutočnila bitka, ktorá znamenala veľké strategické víťazstvo ruskej armády nad francúzskymi vojskami, po ktorom ruská armáda získala iniciatívu v celej vojne. Ruská armáda nedovolila Napoleónovi postupovať smerom na južné ruské gubernie, čo v konečnom dôsledku malo pre armádu Napoleóna a jeho spojencov fatálne dôsledky.

A práve primátor mesta Malojaroslavec, pán Ruslan Saidov a predstaviteľky tamojšieho Múzea 1812-teho roka, pani riaditeľka Jelena Ščebikova a pani Jelena Suvorova poctili našu školu svojou návštevou.

Veľmi nás potešilo, že naši malojaroslaveckí priatelia vyjadrili svoju veľkú podporu našej budujúcej sa škole a osobitne nás teší, že prijali náš návrh a súhlasili s postupným vybudovaním bratislavskej pobočky ich múzea práve v našej základnej škole!