Sviatok - Deň slovanského písomníctva / ПРАЗДНИК – «ДЕНЬ СЛАВЯНСКОЙ ПИСЬМЕННОСТИ»

Dňa 24. mája 2018 sme si pripomenuli veľký sviatok – DEŇ SLOVANSKÉHO PÍSOMNÍCTVA - sviatok svätých Cyrila a Metoda a vzniku ich diela – slovanského písma. Pri čítaní dávnych pomenovaní staroslovenskej abecedy sme si ešte výraznejšie uvedomili, ako slovensko-ruská bilingválnosť žiakov im dáva možnosť nielen rozumieť súčasným slovanským jazykom, ale aj historickým textom z čias Veľkomoravskej ríše. Veľmi nás potešilo, že sme pri tejto slávnostnej príležitosti mohli privítať v našej škole zástupkyňu Ruského centra vedy a kultúry, pani Tatianu V. Dronskuju, ktorá škole odovzdala milý dar – krásnu sériu zaujímavých kníh. Ďakujeme! :) ___ 24 мая 2018 года мы отметили великий праздник – «ДЕНЬ СЛАВЯНСКОЙ ПИСЬМЕННОСТИ» - праздник святых Кирилла и Мефодия и заложения ими  славянской письменности. Читая древние названия древнерусского алфавита, мы еще больше осознали, как словацко-русское двуязычие школьников дает им возможность понимать не только современный славянский язык, но и исторические тексты времен Великой Моравской империи. Нам было очень приятно, что по этому торжественному случаю мы смогли приветствовать в нашей школе представителя Российского центра науки и культуры г-жу Татьяну Валерьевну Дронскую, которая преподнесла школе прекрасный  подарок - красивую серию интересных книг. Мы благодарим Вас! :)