Účasť na skutočnom šachovom turnaji / Участие в настоящем шахматном турнире

Účasť na skutočnom šachovom turnaji / Участие в настоящем шахматном турнире

Po mesiacoch trénovania a hrania šachu medzi sebou sme sa rozhodli vyskúšať naozajstný šachový turnaj. Začalo to silmultánnym šachovým tréningom ešte v škole. Potom sa šlo na samotný turnaj detí rovno do športového šachového klubu Slovan. Tam sa zhromaždilo takmer sto mladých šachistov, ktorým sa v partiách podľa švajčiarskeho modelu postavili naši začiatočníci. A aj keď to boli často nevyrovnané partie, aj naši žiaci získali cenné body.

Najdôležitejší však bol zážitok – možnosť vidieť v praxi, čo je to sústrediť sa, alebo ako to je, keď je v miestnosti veľkej ako trieda päťdesiat mladých ľudí a napriek to „je počuť vlas spadnúť na podlahu“.

Áno, šach nás učí logike, mysleniu, ale aj poriadku a sebaovládaniu.
___

Принять участие в настоящем шахматном турнире мы решили, проведя несколько месяцев тренировок игры в шахматы между собой. Всё началось с одновременного обучения игре в шахматы в школе. После принятия решения, мы отправились на детский турнир в спортклуб «Слован».

Там собралось около ста молодых шахматистов, и наши новички противостояли им по швейцарской модели. Хотя игра с такими соперниками не была на равных, наши ученики получили свои ценные очки.

 И, конечно же, самым ценным был опыт, вынесенный из турнира. Возможность прочувствовать на себе концентрацию в большом помещении, в котором находятся 50 человек, и, как говорится, «стоит такая тишина, что слышно, как муха пролетит».

Да, шахматы учат нас логике, мышлению, а также порядку и самоконтролю.

______________________________________________________________

Zdielať:

Aj vy chcete, aby sa vaše deti naučili po rusky, slovensky a anglicky?

Fotogaléria Kontakt