V Bratislave bol otvorený klub priateľov Medzinárodnej ruskej školy / В БРАТИСЛАВЕ ОТКРЫЛСЯ КЛУБ ДРУЗЕЙ МЕЖДУНАРОДНОЙ РУССКОЙ ШКОЛЫ

V Ruskom centre vedy a kultúry sa 19. marca konalo prvé pracovné stretnutie klubu priateľov Medzinárodnej ruskej školy v Bratislave, ktorá má začať svoju činnosť v školskom roku 2017/2018.

Medzinárodná ruská škola je projekt, ktorý realizujú slovenské súkromné osoby v spolupráci s Ruským centrom vedy a kultúry v Bratislave a s podporou Veľvyslanectva Ruskej federácie v Slovenskej republike. Cieľom tohto jedinečného projektu je otvorenie základnej školy, v ktorej sa väčšina vyučovacích predmetov a disciplín bude vyučovať v ruštine.

Základným princípom pedagogického procesu bude individuálny prístup ku každému žiakovi a podpora jeho všestranného rozvoja. V návrhu učebného plánu sa počíta so zapojením detí do dramatického krúžku či iných druhov mimovyučovacích aktivít.

Klub priateľov Medzinárodnej ruskej školy v Bratislave je neformálnym združením pedagógov, podnikateľov a zástupcov rôznych organizácií, ktorí podporujú myšlienku založenia školy a sú pripravení pomôcť pri jej realizácii. Stretnutie sa symbolicky začalo zazvonením zvonca, ktoré odštartovalo činnosť klubu.

Na zasadnutí zriaďovateľ školy prezentoval projekt, nato každý z účastníkov naň vyjadril svoj názor. Predstavený plán získal jednohlasnú podporu, pričom prítomní vysoko ocenili myšlienku založenia takejto školy a spôsob jej fungovania. Členovia klubu si stanovili ďalší postup v oblasti realizácie projektu i v činnosti klubu priateľov Ruskej medzinárodnej školy.

Zdroj:

Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave

Fraňa Kráľa 1467/2

Bratislava

Facebook: Ruské Centrum Vedy a Kultúry v Bratislave

-  -  -

В БРАТИСЛАВЕ ОТКРЫЛСЯ КЛУБ ДРУЗЕЙ МЕЖДУНАРОДНОЙ РУССКОЙ ШКОЛЫ
Первое рабочее заседание Клуба друзей Международной русской школы в Братиславе состоялось 19 марта в Российском центре науки и культуры, которое должно начать свою деятельность в 2017/2018 учебном году.

Международная русская школа - проект, осуществляемый частными лицами Словакии в сотрудничестве с Российским центром науки и культуры в Братиславе и при поддержке Посольства Российской Федерации в Словацкой Республике. Цель этого уникального проекта - открыть начальную школу, в которой большинство предметов и дисциплин будут преподаваться на русском языке.

Основным принципом педагогического процесса будет индивидуальный подход к каждому ученику и поддержка его всестороннего развития. Учебной программой предусматривается вовлечение детей в театральную группу и другие виды внеклассной деятельности.

Клуб друзей Международной русской школы в Братиславе - это неформальное объединение учителей, предпринимателей и представителей различных организаций, которые поддерживают идею создания школы и готовы помочь в ее реализации. Встреча символически началась со звонка в колокол, с которого началась деятельность клуба.

На состоявшейся встрече основатель школы представил проект, затем каждый из участников высказал свое мнение о нем. Представленный план получил единодушную поддержку, и присутствующие высоко оценили идею создания такой школы и принцип ее работы. Члены клуба наметили следующие шаги в реализации проекта и в деятельности клуба друзей Российской международной школы.

Источник:

Российский центр науки и культуры в Братиславе, Fraňa Kráľa 1467/2