Vianoce 2021 a prichádzajúci rok 2022

Vianoce 2021 a prichádzajúci rok 2022
Vážení rodičia,
 
v pokračujúcich zložitých podmienkach Covidu naša "najmenšia škola s najväčším srdcom" svojimi malými krokmi dokráčala ku koncu ďalšieho kalendárneho roka.
 
Dúfam, že "televízny prenos" cez Zoom aspoň čiastočne nahradil zážitok z priamej účasti na vianočno-novoročnej slávnosti. Za slávnosť a prenos patrí veľká vďaka celému učiteľskému kolektívu. A samozrejme i žiakom za ich aktívnu účasť.
 
Už dnes máme s obchodnou akadémiou a prevádzkovateľom kuchyne preddohodnuté, že priestor jedálne budeme v budúcnosti môcť používať ako "kultúrnu sálu" na usporadúvanie našich slávností a iných kultúrno-spoločenských podujatí. Veríme, že sa v jedálni pri takejto príležitosti všetci stretneme už v roku 2022. 
 
Využívanie jedálne nám do budúcnosti veľmi pomôže s ohľadom na rastúci počet žiakov a obmedzené rozmery spojených tried, v ktorých sa vystúpenia odohrávajú v súčasnosti. Ak na počet žiakov pripočítame rodičov a eventuálnych starých rodičov, vychádza nám 250-350 osôb - potom priestor jedálne bude naozaj dobrým riešením. 
 
Priestorová otázka však pre našu školu zostáva dlhodobým problémom, na ktorý neprestávame myslieť. Ako určitá forma dlhodobej vízie obstarania nehnuteľnosti sa spontánne objavila myšlienka "1 kvietok - 1 gram", ktorá vznikla z "prekyticovania", "prečokoládovania" a ešte aj "pre-iných vecí" v maličkých priestoroch našej zborovne.
 
V tejto súvislosti osobitne ďakujem konkrétnym rodičom žiaka 1. ročníka, ktorí mi v rozhovore vysvetlili nepraktickosť a zložitú realizáciu iniciatívy v oblasti "1 gram". Kúpa investičných plieškov/odliatkov je nekaždodenný a nepraktický úkon a preto navrhli nasmerovať iniciatívu na tvorbu finančných rezerv na bankovom účte, z ktorých vždy po dosiahnutí určitej sumy škola zakúpi do trezorovej schránky zlato vo vyššej hmotnosti než jeden gram, čo bude aj cenovo výhodnejšie.
 
V zmysle tejto rady bol v Slovenskej sporiteľni otvorený zmluvný TRANSPARENTNÝ ÚČET školy a k nemu na webe našej školy zriadená informačná podstránka: www.ruskaskola.sk/podpora, kde je informácia o množstve zakúpeného zlata a priame prepojenie na stránku Slovenskej sporiteľne s naším transparentným účtom. Týmto spôsobom bude môcť každý podporovateľ jednoduchým spôsobom poslať na účet ľubovoľnú - veľkú či maličkú sumu, ktorá bude použitá výhradne na následnú kúpu investičného zlatého odliatku. Zároveň bude v rámci služieb Slovenskej sporiteľne na stránke transparentného účtu vedená informácia o dare a darcovi.
 
Nemáme veľké oči a neočakávame rýchle riešenie otázky vlastnej budovy školy, ale veríme, že takto možno o. i. nasmerovať dobrú vôľu každého nášho potenciálneho podporovateľa.
 
Vážení rodičia,
 
dovoľte mi v závere roka 2021 poďakovať všetkým učiteľom za ich prácu a Vám všetkým za pochopenie a podporu.
 
Želáme Vám krásne prežitie všetkých sviatkov - slovenských Vianoc, ruských Vianoc/Roždestva, slovenského Nového roka, ruského Nového roka i ruského "starého" Nového roka! Naša škola nerozdeľuje, naša škola spája.
 
A hlavne všetkým želám zdravie v novom roku 2022 - nech zdravým zdravie trvá a ostatným nech sa zdravie upevní!
 
S úctou
 
Jozef Bača
zriaďovateľ
Zdielať:

Aj vy chcete, aby sa vaše deti naučili po rusky, slovensky a anglicky?

Fotogaléria Kontakt